Ceturtdiena 28 Okt 2021
Drukāt

Matemātikas jomas pētījumi

tris-logo


Daugavpils Universitātes Matemātisko pētījumu centra un Matemātikas katedra piedāvā:

Pieejamais pakalpojums Praktiskais pielietojums
Ekonomisko un ražošanas procesu modelēšana, analīze un optimizēšana: sistēmu un procesu modeļu izstrāde, skaitliskā un kvalitatīvā analīze. Ražošanas vai servisa sistēmu/procesu modelēšana - vienkāršota aprakstīšana matemātiskā valodā un izmantojot matemātiskus objektus, akcentējot svarīgākās iezīmes. Iegūto modeļu analīze izmantojot matemātiskas metodes – matemātisko analīzi, diskrēto matemātiku, statistiku. Modelēšana dod iespēju labāk saprast modelējamo sistēmu vai procesu, noteikt svarīgākos faktorus, optimizēt vēlamos izejas rezultātus. Modelēšana arī ļauj apstrādāt modelējamās sistēmas vai procesa datus ar netriviāliem matemātiskiem algoritmiem.
Sistēmu un procesu nepārtrauktā un diskrētā optimizēšana, lineārā programmēšana. Sistēmai vai procesam, kas ir matemātiski aprakstīts un modelēts, var noteikt tādas iezīmes jeb parametrus ar kurām tiek sasniegti optimālie rezultāti (piemēram, vislielākie vai vismazākie). To sauc par optimizēšanu. Optimizēšanu var veikt gan nepārtrauktām, gan arī diskrētām sistēmā. Optimizācijas speciālgadījums ir lineārā optimizācija jeb programmēšana, kad gan parametru apgabalu, gan arī mērķa funkciju nosaka ar lineārām funkcijām.
Tālākizglītības kurss par cilvēkresursu vadības un attīstības sistēmu „Organizācijas brieduma modelis”. „Organizācijas brieduma modelis” ir ASV radīta cilvēkresursu vadības un attīstības sistēma, kas tiek arvien plašāk izmantota visā pasaulē. Šī sistēma ļauj vadībai efektīvi pārvaldīt un attīstīt uzņēmumu, lietderīgi un optimāli izmantot visus cilvēkresursus. Organizācija, kas darbojas augstā līmenī (OBM) nozīmē, ir efektīva, konkurētspējīga un pievilcīga cilvēkiem.

 

 

Papildus informācija:

Daugavpils Universitāte
Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkts
Vienības ielā 13-210

Daugavpils, LV-5400
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Tālr.
29417388, 29282869

 

Meklēšana