Ceturtdiena 22 Apr 2021

TPK ziņas

Drukāt

Daugavpils Universitāte un Dagdas novada pašvaldība parakstīja sadarbības līgumu

tris-logo

Ceturtdien, 21.februārī, Daugavpils Universitātes pārstāvji viesojās Dagdas novadā un parakstīja sadarbības līgumu ar Dagdas novada pašvaldību, informē Daugavpils Universitātes Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta (DU TPK) vadītāja Zane Zariņa.

Lai veicinātu Daugavpils Universitātes un Dagdas novada pašvaldības ciešāku turpmāko sadarbību, pēc Dagdas novada priekšsēdētāja Viktora Stikuta uzaicinājuma Dagdas novadā viesojas Daugavpils Universitātes (DU) rektors Arvīds Barševskis un DU TPK vadītāja Zane Zariņa. Vizīte sākās ar DU un Dagdas novada pašvaldības sadarbības līguma parakstīšanu un dažādu sadarbības modeļu sīkāku apspriešanu, kuru ietvaros tika pārrunātas iespējas gan par dažādu kopīgu projektu realizēšanu, gan ekspedīciju un prakšu nodrošināšanu DU studentiem, kas dotu ieguldījumu gan pašvaldības izaugsmē, gan studentu zināšanu nostiprināšanā, gan arī par zināšanu pārnesi novada attīstībā utt.

Vizītes turpinājumā Dagdas novada pašvaldības priekšsēdētājs Viktors Stikuts viesus no DU iepazīstināja ar Dagdas novada pašvaldības projektu ietvaros sasniegtajiem rezultātiem, demonstrējot arī klātienē tādus objektus kā Vides izglītības un kultūras centru „Ķepa” (Neikšāni, Ķepovas pagasts) un Jaundomes muižas vides izglītības centru un ekspozīcijas zāli (Jaundome, Ezernieku pagasts).

Vides izglītības un kultūras centrā „Ķepa” jau ir apskatāma meža iemītnieku ekspozīcija un norit darbs arī pie citu ekspozīciju izveides. Netālu no centra top viesu namiņš ar īstu krievu krāsni pankūku cepšanai. Bez jau minētā centrā ir iespēja izveidot arī kukaiņu ekspozīcijas (vaboļu, tauriņu). Tā kā Daugavpils Universitātē ir lielākā kukaiņu kolekcija Baltijā un universitāte labprāt iesaistītos šīs ekspozīcijas izstrādē, DU rektors un domes priekšsēdētājs jau sīkāk apsprieda konkrētus pasākumus, kurus būtu iespējams organizēt, sadarbojoties pašvaldībai un universitātei, iesaistot arī DU studentus.

Tikšanās laikā apmeklētais Jaundomes muižas vides izglītības centrs pārsteidza ar tajā ieguldīto darbu. Prezentācijas laikā bija iespējams vērot, kā no pussagruvušiem zirgu staļļiem izveidotas modernas un pievilcīgas telpas ar jaunākajām tehnoloģijām, kas viennozīmīgi ieinteresēja arī akadēmiķi A.Barševski, kā potenciālo vietu ekspozīciju iekārtošanai un studentu prakšu īstenošanai.

Vizītes ietvaros tika pieminēti arī citi izveidotie objekti Dagdā un tās apkārtnē un diskutēts arī par pasākumiem, kuros sadarbojoties, būtu iespējams veicināt tūrisma attīstību Dagdas novadā. Savukārt A. Barševskis sniedza informāciju par Daugavpils Universitātes Studiju un pētniecības centru „Ilgas”.

DU TPK piedāvā šādus pakalpojumus: tehnoloģiju pārneses procesa informatīvo, metodisko un zinātnisko atbalstu; informatīvo atbalstu - publikācijas, konferences, izstādes; augsti tehnoloģisko uzņēmumu un organizāciju tehnoloģiju pārneses veicināšanu Latvijas un starptautiskajā tirgū; intelektuālā īpašuma aizsardzības pakalpojumus - analogu un prototipu meklēšana, patentu pieteikumu sagatavošana un iesniegšana.

 Daugavpils Universitātes Tehnoloģiju pārneses kontakpunkts izveidots ar Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu (projekta vienošanās Nr. L-TPK-08-0004, identifikācijas Nr. TPK/2.1.2.1.2/08/01/009).

  

Papildus informācija:
Zane Zariņa, DU TPK vadītāja
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , tālr.: +371 29417388

Meklēšana